Spływy kajakowe na Mazowszu

Spływy kajakowe na Mazowszu

Spływy kajakowe to jedna z ciekawszych form uprawiania turystyki kwalifikowanej. Zbiorniki wodne, a w szczególności rzeki i jeziora od zawsze przyciągały tłumy ludzi szczególnie w okresie letnim. Mazowsze, choć dotychczas mało opisywane, jest idealnym regionem do uprawiania turystyki kajakowej. Mieszkańcy Warszawy lub okolic mają do wyboru wiele ciekawych rzek na spływy kajakowe, a dosyć duża ilość wypożyczalni sprawia, że niemal wszystkie rzeki w promieniu 100 km. od Warszawy stały się dostępne.

Mazowieckie rzeki są na ogół czyste, można również liczyć na piaszczyste dno i dzikie plaże. Swoistą atrakcję na spływach kajakowych,  szczególnie na Liwcu są pasące się nad brzegami rzek krowy i konie. Na Wiśle i Wkrze podczas spływów kajakarzom towarzyszyć mogą wydry i perkozy, a na Narwi czaple i żurawie oraz różne gatunki kaczek i mniejszych nadrzecznych ptaków. Brzegi mazowieckich rzek są bardzo zróżnicowane – od silnie zakrzaczonych po piaszczyste duże urwiska. Zazwyczaj nie ma jednak problemów z miejscami na postój, a także z zaopatrzeniem w żywność. Można również dobrać rzekę do swych oczekiwań i umiejętności: od wąskiej, krętej i uciążliwej Rawki po szerokie i dzikie szlaki Bugu, Wisły, czy Narwi.

Idealnymi rzekami na weekendowe spływy kajakowe razem z rodziną są rzeki Wkra, Liwiec i Pilica. Wody tych rzek są płytkie, czyste i bezpieczne również dla małych dzieci. Spływy kajakowe tymi rzekami dostarczają ogromnych atrakcji i wrażeń. Nurt jest spokojny, a szerokie i piaszczyste plaże zachęcają do małego postoju i korzystania z kąpieli wodnych. Organizacja takiej wyprawy polega tylko na zaplanowaniu odpowiedniego odcina spływu i zarezerwowaniu z kilkudniowym wyprzedzeniem kajaka.

Strona Główna Fora Spływy kajakowe na Mazowszu

Ten wątek zawiera 4 odpowiedzi, ma 5 voices, i był po raz ostatni aktualizowany przez  akkond 10 lat, 3 miesięcy temu.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Posty
 • #228

  admin
  Keymaster

  Spływy kajakowe to jedna z ciekawszych form uprawiania turystyki kwalifikowanej. Zbiorniki wodne, a w szczególności rzeki i jeziora od zawsze przyciąg
  [See the full post at: Spływy kajakowe na Mazowszu]

  #242

  salivano90
  Uczestnik

  nad Bugiem sa zajebiste splywy 🙂

  #243

  s_spa
  Uczestnik

  a dla początkujących się nadaje?

  #254

  mariiko
  Uczestnik

  no nad Bugiem ekstra jest! 🙂 bylam juz pare razzy na takich splywach! 🙂

  #262

  akkond
  Uczestnik

  Szukasz firmy, która oferuje tanie, ale jakże należyte i należyte przeprowadzki? Jeśli tak, wpadnij na witrynę firmy transportowe warszawa, gdzie odszukasz spis takich ekspertów, którzy działają na terenie Warszawy. Ekspresowo, tanio i bezpiecznie!

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć w tym wątku.